Dovolenkové obavy z Grécka

Autor: Martin Paška | 9.7.2015 o 14:47 | Karma článku: 5,38 | Prečítané:  689x

Ako som sa vybral na dovolenku do Grécka s obavami či niečo v krajine funguje. Dovolenkové pocity v čase Gréckej krízy a mimoriadneho summitu Eurozóny.

Dnes sa chcem s Vami podeliť o dojmy a naše dovolenkové obavy z Grécka. Samozrejme, trochu inak.

Vybrali sme sa s rodinou na dovolenku. Chceli sme ísť po 3 rokoch na nejaké ostrovy a v Grécku sme ešte neboli. Teda aspoň ja a môj malý syn. A keďže sme s manželkou trochu tak cestovatelia, tak sme aktuálnu ekonomicko/politickú situáciu v Grécku až tak neriešili. Vybrali sme si kvôli synovi hotel, ktorý je blízko pláže a s pieskom – na Korfu. Mal som trochu obavy z krachujúcej krajiny, nič nefungujúcich služieb na základe aktuálnych informácií v médiách. Ale.. ako to aj v rozprávkach býva, počas celej dovolenky sme nemali jediný vážnejší problém alebo dôvod sa hnevať na Grékov alebo byť s niečím nespokojní. Práve naopak – vždy usmiati Gréci (aj keď sme si občas nič nekúpili) nám vždy radi poradili, ukázali, odporučili, rozosmiali.

Nemali v krajine najmenší problém až na pár detailov – vždy keď sme stretli nejakého Čecha pracujúceho v tejto krajine v oblasti služieb, zrazu sa nič nedalo, dostávali sme amatérske informácie, posielali nás otvorene niekam. A tak sme sa rozhodli že česky hovoriacich takmerkrajanov budeme ignorovať. Teda že informácie, ktoré nám podajú nebudeme brať v úvahu. Dobre sme sa rozhodli - vždy keď nám bolo povedané – tam nechoďte, tam nič nie je, nedali sme sa odradiť a videli sme nádherné miesta. Pri informácii o tom ako sa vrátiť na hotel “z Kerkiry sa riaďte značkami na Kavos” sme značku s nápisom Kavos po celej ceste ostrovom nevideli a blúdili sme po ostrove o hodinu dlhšie. Delegát bol asi ostrove tiež prvý raz:-) A pri otázke “kde je prosím Vás prístav pre loď, na ktorú sme si kúpili vstupenky?” nám milá pani, mimochodom tiež češka odsekla : “Promiňte, ale mám tu další zákazníky.”

Pobyt Grécku mi však trochu umožnil pochopiť pár detailov. A to napríklad, že súkromný, špeciálne turistický sektor kríza až tak vážne nepoškodí, ale nerobme si ilúzie o tom, že vôbec. Bude to určite významná strata, ale asi nie neprekonateľná. Ani v prípade skrachovania Grécka , pretože dostával od turistov EUR-á doteraz , bude aj potom. Jediné, čo Grécky turizmus ohrozuje sú mediálne informácie navodzujúce pocit, že celé Grécko po krachu “prestane fungovať”.

Hneď ako sme sa vrátili na Slovensko , na Bratislavskom letisku nás čakal friendly privítací manéver: čakali sme pri páse s kuframi asi hodinu jak puci, nikto nás o ničom neinformoval a nakoniec sme sa dozvedeli úžasnú správu od nasraného technika na ktorého sa samozrejme vrhli pasažieri. Vraj “sa pokazil pás” a treba ho opraviť. Ešte že nám nepovedal, že ho máme opraviť. Namiesto okamžitého poslania technika, nás letiskoví manažéri nechali čakať s deťmi hodinu, manažéri letiska neboli schopní ospravedlniť sa pasažierom a poprosiť ich o chvíľku strpenia ani cez rozhlas ani osobne. Všetci vrátane ochranky tvrdili, že oni nič nevedia, ale že sa nič nedá robiť a treba čakať. Keby sme nemali so sebou malého syna, urobím na letisku bordel a zavolám aj médiá. Niežeby zamestnanci letiska vyložili kufre na druhý pás, to nie, predsa sa musí opraviť ten pôvodný, aj keď na letisku okrem nášho lietadla nikto iný nebol a bolo takmer prázdne a ďaľšie pásy sa nehýbali. potom sme sa dozvedeli, že na vine sme vlastne my, lebo niekto sa vraj dotkol pásu na nesprávnom mieste a pás sa zablokoval:-) Zase som sa niečo o orientácii na zákazníka naučil:-)

…a tak sa naše obavy predsa len naplnili, ale nie v Grécku. Zlaté Slovensko.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Trump nie je taký hlúpy, ako ho hrám ja, pripúšťa herec Alec Baldwin

Americký herec dokonalo zosmiešňuje budúceho prezidenta. Prestane, len keď Trump splní jeho podmienku.

SVET

Člověk v tísni: Z Donecka nás vyhnala aj ruská propaganda

Ruské médiá tvrdia, že humanitárna pomoc je využívaná na špionáž, hovorí JAN MRKVIČKA.


Už ste čítali?